ASPIRIN PROTECT 100 – 1x 50 tbl ent 100 mg

3,23  s DPH

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú. Kyselina acetylsalicylová v nižších dávkach bráni tvorbe krvných zrazenín, chráni pred upchatím tepien, čo môže byť príčinou závažných srdcových chorôb (infarkt) alebo mozgových chorôb (mozgová porážka). Gastrorezistentné tablety zaručujú rozpustenie tablety až v zásaditom prostredí tenkého čreva, čo chráni sliznicu žalúdka.

Liek sa používa ako súčasť štandardnej liečby nestabilnej srdcovej angíny (angina pectoris) a akútneho srdcového infarktu. Ďalej sa používa na prevenciu reinfarktov, po operáciách alebo iných intervenciách na arteriálnych cievach (tepnách) a na prevenciu prechodných ischemických záchvatov a mozgového infarktu u pacientov s ischemickými záchvatmi.

Liek nie je vhodný na liečbu bolesti. Viac na adc.sk

18 na sklade

Katalógové číslo: 8585028200455 Kategória: Značky: , ,